ניהול משא ומתן ושיפור מיומנויות תקשורת

שכלול יכולות ניהול המשא ומתן ודפוסי התקשורת בתוך החברה המשפחתית ובינה לבין גורמים חיצוניים. השירות כולל ייעוץ, הדרכות , ניהול וליווי הליכי הידברות ומשא ומתן פנים-ארגוניים, כמו גם ליווי הליכי משא ומתן קונקרטיים עם גורמי חוץ.

לעיתים קרובות, חברות משפחתיות מתאמצות לשמור על הרמוניה ואחידות בין אנשיהן גם במחיר של וויתור על שינויים הנחוצים לחברה לצורך הבטחת המשכיותה וצמיחתה. למעשה, המושג "משא ומתן" זר לרבות מהחברות המשפחתיות, והן נוטות להימנע מהידברות בנושאים חשובים מחשש לעורר קונפליקטים במישור המשפחתי.

הרתיעה ממשא ומתן עלולה להקרין גם על יחסיה של החברה המשפחתית עם סביבתה החיצונית. כאשר אנשי החברה אינם מורגלים בניהול משא ומתן בתוך הארגון, הם עלולים להירתע עוד יותר מלעשות זאת מול גורמים חיצוניים ואף מועדים להיכשל בכך.

כמי שמתמחה במשא ומתן ובתקשורת בינאישית בארגוניםהן בצד האקדמי והן בצד הפרקטי – אני מעודדת חברות משפחתיות לאמץ גישה מתקדמת לניהול משא ומתן, המעניקה דגש להדדיות וחותרת להביא את כל הצדדים ובעלי העניין המעורבים להישגים משותפים ומשמעותיים עבורם. במקביל, אני מסייעת לנושאי משרה בחברות משפחתיות לשכלל את מיומנות התקשורת שלהם, לשם יצירת הידברות רציפה ומועילה בתוך הארגון ועם גורמים חיצוניים.

בין השאר, כבוגרת לימודי גישור, עם התמקדות בניהול קונפליקטים בארגון, אני מסמנת ללקוחותיי את הקשר שבין היכולת לקיים תקשורת פורייה בתוך הארגון ובכלל לבין היכולת לנהל משא ומתן ומוצלח, ואת האופנים בהם ניתן לנצל קונפליקטים דווקא ליצירת שינוי חיובי וצמיחה.

אני מייעצת לחברות בנושאי תקשורת בינאישית וניהול מו"מ, באמצעות מפגשים אישיים וקולקטיביים עם אנשי החברה. אני גם מלווה את לקוחותיי בהליכי משא ומתן קונקרטיים שעומדים על הפרק: אם בתוך הארגון, למשל, במסגרת מהלך של העברה בין-דורית, ואם מול גורמים חיצוניים: למשל, לצורך מימוש עסקת מיזוג ורכישה.

לפגישת ייעוץ צרו קשר:

אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי
ד״ר ציפי שפרלינג
050-5272299
zipi@zipishperling.co.il