אודות

בעסקים משפחתיים לעולם לא משעמם. למעשה, חברה משפחתית אחת עשויה להתברך בתשוקה שמספיקה לעשר חברות רגילות. האתגר הוא לרתום את התשוקה והחזון של החברה המשפחתית לטובת אסטרטגיה עסקית שתאפשר שגשוג והמשכיות. תובנה זו נולדה אצלי במהלך לימודיי בפסיכולוגיה ארגונית קלינית בבית הספר למנהל עסקים INSEAD בפונטנבלו שבצרפת.

אחרי קריירה אקדמית בינלאומית ארוכה כחוקרת המתמחה באסטרטגיה וחדשנות ארגונית, ביקשתי להתעמק בקשר שבין ביצועים עסקיים לדפוסי תקשורת ויחסים בינאישיים בחברות. כאשר נחשפתי לניתוחי מקרה מרתקים של חברות משפחתיות נודעות, החלטתי שמעתה ואילך עסקים משפחתיים יהיו העסק העיקרי שלי. כיום אני מייעצת לחברות משפחתיות בארץ ובחו"ל וחוקרת חברות כאלה בכובעי האקדמי.

ללקוחותיי אני מספקת ייעוץ אסטרטגי מקיף, המביא בחשבון את מגוון צרכי החברה המשפחתית: בהיבט הניהולי, בהיבט הפיננסי, בהיבט המשפטי ובהיבט הבינאישי. פיתחתי מודל ייעוץ מערכתי שמעניק משקל הולם לכל אחד מההיבטים הנזכרים, מבלי לזנוח את התמונה הכוללת, ומתוך רגישות להשפעת מרקם היחסים המשפחתיים על תפקוד החברה.

לעומת חברות רגילות, חברות בבעלות משפחתית מתמודדות עם תכתיבים הנובעים מהיחסים המשפחתיים ומהמחויבות למורשת של העסק המשפחתי. חברות כאלה נוטות לראות בעסק שלוחה של הקן המשפחתי ולגונן עליו מפני העולם החיצון, תוך היצמדות לדפוסי פעולה נושנים. משום כך, הן עשויות להתקשות בהובלת שינויים הנדרשים להבטחת המשכיות העסק וצמיחתו.

האתגר מתעצם כיום, נוכח מהפכת הטכנולוגיה והמידע של עידן הדיגיטל והרשתות, התובעת מחברות לגלות דינמיות, חדשנות ופתיחות כדי לעמוד בתנאי התחרות העזים בשוק המקומי והבינלאומי. עם זאת, חברות משפחתיות רבות מסתייגות מאימוץ כלים ארגוניים ועסקיים מתקדמים הנחוצים להן כדי להתמודד עם האתגר מתוך חשש להפר את האיזון בתוך המשפחה ובין המשפחה לעסק.

הניסיון מלמד, למשל, כי חברות משפחתיות נוטות להעדיף אחידות ולכידות על פני חלוקת תפקידים מוגדרת ועל פני מנגנון תגמול המתחשב בטיב התפקיד ובביצועים בפועל, גם כאשר נטייה זו חותרת תחת האינטרסים העסקיים של החברה. לעיתים, חברות משפחתיות חוששות להכניס גורם מקצועי חיצוני לעסק גם כאשר הן זקוקות לכך, ולעיתים בעלי תפקידים בחברה מתקשים לקיים ביניהם תקשורת יעילה ונרתעים מניהול משא ומתן פנימי, גם כשהדבר הכרחי לתפקודה התקין של החברה.

מתוך היכרות מעמיקה עם האתגרים והצרכים הייחודיים של חברות משפחתיות, אני מניעה תהליכי שינוי וצמיחה בצמתים מכריעים בחיי החברה המשפחתית. יחד, אנו מייצרים פתרונות ארוכי-טווח, ובהם: בניית תכנית אסטרטגית מקיפה, יצירת מבנה ניהולי והגדרת תפקידים המותאמת לצרכי החברה, מינוי גופים מוסמכים  לקבלת החלטות, כגון דירקטוריון המורכב מבני המשפחה, וכינון דפוסי תקשורת פנים-ארגוניים המאפשרים יישום מוצלח של תהליך השינוי על מגוון היבטיו השונים. במידת הצורך, אני מצרפת לתהליך אנשי מקצוע חיצוניים בעלי התמחות ספציפית שילוו נושאי משרה בחברה לפרק זמן מוגדר.

צמתים מכריעים עשויים להיות: העברה בין-דורית בחברה, משבר פיננסי שהעסק נקלע אליו או הזדמנות להתרחבות עסקית. מטרתי היא להביא את החברה למקצוענות עסקית ברמה בינלאומית, תוך שימוש מיטבי בכל סוגי נכסיה: ההון הפיננסי- אסטרטגי שלה, ההון האנושי והתרבותי שלה, המוניטין והמורשת שלה.

אני דוגלת בגישה בלתי-מתפשרת הנשענת על יצירת הידברות בונה בין בעלי תפקידים בחברה, מצד אחד, ועל דבקות במטרות ובאינטרסים העסקיים של החברה, מצד שני. מודל הייעוץ שלי נועד לגשר בין תכתיבים הנובעים מאופייה המשפחתי של החברה לבין צרכיה העסקיים. מניסיוני, ניתן ואף נחוץ ללמוד לנוע בגמישות בין שני העולמות.

המיתוס אומר שלא כדאי לערבב בין עסקים ומשפחה, אך זהו רק מיתוס. נכון להיום, שליש מהחברות הגדולות בעולם הן בבעלות משפחתית, וחברת הייעוץ מקינזי צופה שבשנת 2025 יירשם גידול משמעותי בשיעור החברות המשפחתיות שמחזור המכירות השנתי שלהן עולה על מיליארד דולר. במילים אחרות, יש להניח שהשפעתן של חברות משפחתיות בזירה העסקית העולמית רק תלך ותגבר.

הנתונים אינם מפתיעים, אם מתחקים לעומק אחר פעילותן של חברות משפחתיות. המציאות מלמדת כי המאפיינים הייחודיים של חברות אלה הם לרוב גם מקור העוצמה והצמיחה שלהן.

 

ד"ר ציפי שפרלינג היא:

 יועצת לעסקים משפחתיים, חוקרת, כותבת ומרצה בתחום.

בעלת דוקטורט מביה"ס לניהול באוניברסיטת תל אביב ופוסט דוקטורט מאוניברסיטת קרנגי-מלון בפנסילבניה, ארה"ב. משמשת כדירקטורית אקדמית ומרצה במרכז הבינתחומי בהרצליה ובמכללה האקדמית של תל-אביב-יפו.

בעלת דיפלומה בלימודי פסיכולוגיה ארגונית קלינית מבית הספר למנהל עסקים INSEAD ובוגרת התכנית "משא ומתן ומנהיגות" של אוניברסיטת הרווארד.

בוגרת קורס גישור.

לפגישת ייעוץ צרו קשר:

אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי
ד״ר ציפי שפרלינג
050-5272299
zipi@zipishperling.co.il