יצירת הסכמים כתובים להבטחת יציבות והמשכיות החברה

תרגום החזון, האסטרטגיה ודפוסי הפעולה של החברה המשפחתית לאמנה, תקנון והסכמים המגדירים בבירור את יעדיה, את המבנה הניהולי שלה, את מנגנוני קבלת ההחלטות שלה ואת דרכי חלוקת ההון והנכסים שלה, בהתחשב באינטרסים העסקיים והמשפחתיים בטווח הארוך.

מאפיין בולט בקרב חברות משפחתיות רבות הוא העדרם של הסכמים כתובים ושל מנגנוני שיתוף וקבלת החלטות פורמליים, המסדירים את היחסים בין אנשי החברה ואת דפוסי פעולתה.

ברבות הזמן, ובייחוד בעקבות חילופי דורות בחברה, מתעורר הצורך לעגן במסמכים כתובים סוגיות מורכבות כמו: חלוקת הון והורשה, יחסים בין בעלי המניות וביניהם לבין הגופים האחרים בחברה, כגון הדירקטוריון, היררכיה ארגונית, עקרונות של עבודה משותפת ודרכי קבלת החלטות והעברה בין-דורית. מטרת חיבור המסמכים היא להבטיח את יציבותה של החברה לעתיד לבוא, לייעל ולמסד את פעילותה ולאפשר לה לצמוח.

התהליך מתבצע בשיתוף עם הגורמים הרלוונטיים בחברה ותורם לחיזוק רוח הצוות בקרבה. יחד אנו מגבשים עקרונות מוגדרים הנותנים ביטוי לרצונות הצדדים המעורבים וליעדיה האסטרטגיים של החברה, ועל בסיס זה מחברים אמנה כתובה, שמהווה תשתית לכל שאר ההסכמים הנדרשים: החל מצוואות של מייסדי החברה, דרך הסכם בעלי מניות ותקנון חברה וכלה בהסכמי העסקה וממון. כל ההסכמים נכתבים מתוך ראייה אסטרטגית מקיפה, בשיתוף עם אנשי החברה, ולפי הצורך, גם בסיוע מומחים חיצוניים.

דגש מיוחד ניתן ליצירת סינרגיה בין ההסכמים ולרתימת סינרגיה זו לגיבוש הקבוצה, כך שהערך המוסף הכולל לקבוצה יעלה על סכום חלקיו.

לפגישת ייעוץ צרו קשר:

אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי
ד״ר ציפי שפרלינג
050-5272299
zipi@zipishperling.co.il